WhatsApp

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

  • Koruyucu Diş Hekimliği (Fissür örtülmesi ve flour uygulaması) : Çocuklardaki diş çürüğü ve diş eti iltihabı gibi en sık rastlanan ağız ve diş hastalıklarının oluşmadan önce önlenmesine dayanan uygulamaları içerir. Koruyucu diş hekimliği ilk dişin çıkmasından 6 ay sonra başlayan ve ömür boyu devam eden bir süreçtir. Erkenden alınacak önlemler ve koruyucu amaçlı küçük müdahaleler ile çocukların ileri yaşlarda sorunsuz gülümsemelerini ve sağlıklı bir diş ve ağız yapısına sahip olmalarını sağlar.
  • İmplant TedavisiEksik olan dişlerin hem estetik bütünlüğü bozmaması hem de ağız ve diş sağlığına ilerleyen dönemde zarar vermemesi amacıyla  eksikliklerini tamamlamak için çene kemiğine yerleştirilen küçük titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleridir.
  • Endodonti (Kanal Tedavisi ve Dolgular): Tedavi edilmemiş çürükler sebebiyle doku hasarlanması veya iltihaplanması durumunda, kök kanalının şekillendirilmesi, pulpanın temizlenmesi ve ardından kanalın dolgu maddeleriyle doldurulması işlemidir.
  • Ortodonti (Çapraşık ve Sıkışık Dişlerin Düzeltilmesi): Çevresel veya iskeletsel bozukluklar sebebiyle çapraşık ya da aralıklı diş dizilimini düzeltmeyi, çene ve yüzdeki uyumsuzlukların giderilmesini hedefler. Bu sayede çürüklerin ve diş eti hastalıklarının önüne geçilerek, dişlerin ve çenelerin birbiriyle kapanışlarını  düzelterek kişiye daha sağlıklı çiğneme fonksiyonu kazandırılmasını sağlar. Özellikle çocukların hiçbir şikayeti olmasa bile 7 yaşından önce ortodontik muayene olması önerilir.
  • Ağız ve Çene Cerrahisi: Gömülü 20 yaş dişi çıkartılması, diş çekimi ve apikal rezeksiyon kök ucunun ve etrafındaki enfekte dokunun çıkartılmasıdır.
  • Kist ve tümör operasyonları: Kistler vücudun her yerinde görülebilirler ancak vücutta en sık görüldüğü bölge çenelerdir. Kemik kaybına neden olmadan tedavi edilmesi amaçlanır.
  • Periodontoloji (Dişeti Hastalıklarının Tedavisi): Konservatif tedavi diş sert dokularında çürük veya başka sebeplerden dolayı oluşan madde kayıplarını onarıp hastaya kaybetmiş olduğu fonksiyon ve estetiği geri kazandıran tedavi şeklidir.
  • Estetik Diş Hekimliği ve Diş Beyazlatma(Laminalar, porselen dolgular):  Porselen laminalar (yaprak porselen, kompozit laminalar,bonding uygulamaları, gülüş tasarımı, diş beyazlatma, inley-onley uygulamaları, recontouring gibi işlemler yapılmaktadır.
  • Protetik Diş Tedavisi ( Porselen, Zirkonyum, Kuron, Köprüler): Eksik veya aşırı derecede madde kaybı görülen dişlerin rengi ve dokusuna benzer malzemeler kullanılarak yerine konması işlemidir.
  • Temporomandibular Eklem Rahatsızlıkları Tedavisi: Gece ve/veya gündüz istemsizce yapılan diş sıkma ve gıcırdatma aktivitesinin çeşitli olumsuz semptomların ortadan kaldırılması ve diş sıkma- gıcırtdatma alışkanlığının tedavi edilmesini amaçlar.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık